Zadbaj o swoje włosy inaczej niż do tej pory

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zadbaj o swoje włosy inaczej niż do tej pory

Adobe Stock

Inne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Klasyczna rutyna pielęgnacyjna zakłada poszczególne kroki w dbaniu o włosy, które trzeba codziennie wykonywać, aby mieć jak najlepsze rezultaty. Czasami jednak trzeba spróbować innego podejścia, aby zobaczyć czy przyniesie lepsze rezultaty. Poznaj hair cycling, nowy i obiecujący trend w pielęgnacji włosów.

Hair cycling, czyli metoda trzech kroków

Zasadniczo hair cycling składa się z trzech kroków, które są kluczowe w pielęgnacji włosów. Są to regeneracja, nawilżanie i odżywienie. Te trzy kroki wystarczą do tego, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji i być może warto spróbować tego podejścia w pielęgnacji. Mówi się o tym, że hair cycling odpowiada na najważniejsze potrzeby włosów i skóry głowy. Bardzo ważne jest to, że pomaga on na różne problemy i uszkodzenia włosów, które są związane z czynnikami zewnętrznymi. Wymienia się tutaj działanie promieniowania UV, które powoduje ich przesuszenie i osłabienie. To także smog, który zanieczyszcza włosy i powoduje, że stają się matowe i pozbawione blasku. W trakcie stylizacji na gorąco, wysokie temperatury są ryzykiem, które trzeba ograniczać. Dlatego w miarę możliwości dobrze jest stosować jak najrzadziej suszarkę, prostownicę i lokówkę, a jeśli już, to używać przy tym kosmetyków termoochronnych.

Dlaczego regeneracja włosów ma tak duże znaczenie w hair cycling?

Pierwszy i bardzo ważny krok to regeneracja włosów, które ulegają zniszczeniom każdego dnia. Uszkodzenia mechaniczne wynikają najczęściej z niewiedzy lub z nieuwagi. Za mocne wycieranie włosów ręcznikiem, używanie ciasnych gumek, niedelikatne rozczesywanie włosów, to wszystko mocno wpływa na ich kondycję. Tak samo wysoka temperatura urządzeń do stylizacji włosów, bardzo negatywnie wpływa na strukturę włosa. Tak samo farbowanie włosów jest obciążające dla kosmyków, a jeśli nie użyjemy do tego celu farby wysokiej jakości, to amoniak może mocno naruszyć nasze włosy. Dlatego po oczyszczeniu skóry głowy i włosów, można zastosować maskę regenerującą do włosów i jest to pierwszy krok w pielęgnacji. Próbuj nowości do włosów, takich jak na przykład odżywka lamelarna, która daje doskonałe efekty, jeśli chodzi o wypełnianie ubytków we włóknach włosów. Efekt wygładzenia jest wtedy błyskawiczny.

Nawilżone włosy to zdrowe włosy

Kolejny ważny krok to nawilżanie włosów, które jest ważny dla każdego rodzaju kosmyków. Dzięki temu są one bardziej elastyczne i mniej łamliwe, co sprawia, że mniej się kruszą. Suche włosy w szczególności wymagają nawilżania. Normalnym włosom dodaje ono blasku, a tym przetłuszczającym się, pozwalają zmniejszyć produkcję sebum. Oprócz tego pamiętaj o tym, aby odżywiać włosy, bo dzięki temu dostarczasz im witamin i cennych składników odżywczych. Jeśli chodzi o to, dla kogo jest hair cycling, to sprawdzi się w przypadku włosów suchych, matowych, szorstkich, wypadających, napuszonych, a razie narażonych na zabiegi chemiczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Przy tej rutynie, warto zachować dotychczasowe zwyczaje pielęgnacyjne związane z częstotliwością mycia włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*